28 november 2014
Täna lapsed lugesid ja jutustasid kodust lugu, saime kuulata kuute natuke erinevat lugu, igaüks jutustas oma sõnadega ja seetõttu oligi huvitav kuulata. Edasi lugesime aabitsast lk 106, rääkisime jõuluootusest, sõprusest ja heategudest. Kasutasime õppimiseks veel ühte õpikut- Tiiu Puigi Õigekirja õpikut. Harjutasime seda, et lause lõpeb punktiga ja koosneb sõnadest. Töövihikust lk 57 tegime esimese harjutuse. Matemaatikas harjutasime ruudu ja kuubi tundmist, tegime tv lk 70-71. Kodus: A 106, valida, kas luuletus või jutt.
27 november 2014
Lugesime veel korra oma näidendeid, kuna Kahro oli haige, siis lugesin tema osa mina. Edasi said lapsed uue paljunduse, millel oli läti muinasjutt karust ja hiirest. Lugesime loo läbi ja siis jutustasin selle oma sõnadega. Edasi lugesin lastele ette mõned vanasõnad sõpruse kohta, nemad valisid ühe välja, selle kirjutasime vihikusse. Viimaseks tööks oli liiklusaabitsast lk 20-21, joonistasime helkureid. Matemaatikas tegime värvilehe teise poole, kus oli vaja lugeda ja täita. Tüdrukud said tööga paremini hakkama. Pärast mängisime Anette mängu jospel. Kehalises tegime harjutusi ajalehega. Kodus: Paljunduselt lugeda ja jutustada.
Eelteade: kolmapäeval läheme muuseumisse, piletiraha on korjatud. Sellel päeval kaasa bussiraha-2.60 ja kuidas kokku lepite- kas taskuraha ka. Meil jääb pärast umbes pool tundi bussini. Kas kõik tulevad kooli tagasi või sõidab mõni edasi koju, leppige jälle kokku.
26 november 2014
25 november 2014
Lapsed lugesid kodus õpitud lugu, seejärel läksime näidendi teemal edasi. Lugesin ette kolm näidendit, lapsed valisid kaks välja ja õnneks tahtsid kõik erinevaid osasid, nii et meil läks osade jagamine ilma loosita. Tegime veel ktv-s mustrit. Matemaatikas mängisime toolimängu ja Anette õpetas meile uue mängu. Kodus: lug oma osa, ktv 40-41.
24 november 2014
Täna lugesime roti ja hiire kahekõnet, siis rääkisime teatri teemadel. Lugesime A lk 104-105, tuletasime meelde, kuidas teatris käituda, mis teatri juurde veel kuulub ja jagasime ära, kes millist osa loeb. Harjutasime tähtede kirjutamist vihikusse. Teises tunnis lugesin muinasjuttu "Külmataat", lapsed joonistasid ja kirjutasid ühe tegelase kohta ja õppisime d tähe kirjutamist. Matemaatika tunni algul käisid meil külalised:
ehk siis väikesed sõbrad lasteaiast. Pärast tegime paljundusel mõistatust ning värvilehte. Kodus: A lk 105 oma osa- kas rebane või hunt, ktv 38-39, d täht.
19 november 2014
Täna oli meil teistmoodi päev-rääkisime klassis, kuidas kalmistul käituda ja siis asusime teele. Oli veidi külm, aga me ei hoolinud sellest. Lapsed olid tublid, oskasid korralikult käituda. Anette, Kaupo ja Kahro teadsid omaste haudu ja leidsid need üles. Vaatasime, millised on uus, keskmine ja vana osa. Tagasi tulles tegime kiire põike kiriku varemete juurde. Nagu pildilt näha, üritasid mõned sinna mitte peale jääda. Koolis jõudsime koduse loo ette lugeda ja uurida, millest pajatavad järgmised lehed. Tegime kiire mälumängu- mina näitasin kolme pilti, võtsin need ära ja lapsed pidid sõnad õiges järjekorras vihikusse kirjutama. Väga hästi said hakkama. Kodus: A lk 100 või 101, ktv 36-37, ä täht.
Nüüd selline lugu- lähen homme viimasest tunnist ära ühele koolitusele, lastel on muusika viimane. Reedel olen konverentsil, mind asendab Erna. Seetõttu ma blogi kaks päeva ei kirjuta. Esmaspäeval tulevad meile külla kadrid, pange lastele kommi kaasa.
18 november 2014
Kõik lapsed kasvavad kord suureks. Mida siis peale hakata? Tänasest loost saime teada, mida hakkavad Päka kooli lapsed tegema, kui nad suureks saavad. Vaatasime pilte raamatust "Kui ma suureks saan", panime kokku elukutse nime ja tegevuse, mängisime pantomiimi, kus pidi ära arvama, mis tööd tehakse. Lisaks veel paar mõisatust ja tv lk 55. Õppisime a tähe kirjutamist. Matemaatikas lahendasime vihikusse ülesannet ja tegime paljunduse, kus oli salakiri ja numbrilt numbrile liikumine. Kunstis tegime tulnukaid/koletisi/kolle või mida iganes. Kodus: A 99, ktv 34-35, a täht.
Homme läheme siis Võiste kalmistule!
17 november 2014
Leppisime kokku, et kui kolmapäeval vihma ei saja, lähme Võiste kalmistule. Kirjutasime päevikutesse lihtsalt küünlad, see tähendab, et võib oma lähedaste hauale küünla panna. See ei ole kohustus, aga võimalus. Käigu eesmärk on tutvustada kalmistukultuuri, tuletada meelde käitumist ja avaldada austust meie hulgast lahkunutele.
Täna lugesime lk 96-97, lugu oli sellest, kuidas eesel haigeks jäi. Lisaks sellele moodustasime liitsõnu, valisime sedelitelt lugedes, milline töö on arsti oma. Näitasin juba kirjatähtedega kirjutatud sõnu, tasapisi hakkavad ka need välja tulema. Siis tegime tv lk 54. Teises tunnis lugesin lasteke katkendeid jutust "Doktor Valuson", pärast vaatasime sellest jutust tehtud multifilmi. Lapsed tegid ühe paljunduse ja kirjutasime paar lauset etteütlemise järgi. Matemaatikas õppisime ristkülikut ja risttahukat. Lapsed pidid ära arvama, millise kujundi pinnalaotus on, väga hästi arvas Kahro (ütlesin, et tulevane arhitekt). Siis pidid lapsed pildid õige kujundi juurde panema. Viimasena tegime tv lk 64-65. Kodus: A lk 96 või 97, ktv 33.
14 november 2014
Tänane lugu rääkis pesemisest, lisaks lugesin lastele ette katkendeid K. Tšukovski loost "Pese-ennast-sa". Seejärel tegime tv lk 53 ja ktv 32. Matemaatikas oli kordamise osa, tegime tv lk 62-63. Viimases tunnis lõpetasime maskide tegemise ja hakkasime oma nimetähte disainima. Kodus: A lk 95 (salm). Läbi võivad lugeda terve jutu, aga vastamiseks valisime luuletuse.
13 november 2014
Tänases loos räägiti televiisorist ja selles esinemisest. Ka meie proovisime, kuidas näitlemine tundub. Rääkisime veel sellest, mis teleriga seondub. Siis õppisime, et küsimustele kellega? ja millega? vastamisel tuleb lõppu kirjutada -ga. Tegime tv lk 52. Matemaatikas tegime paljundust. Kodus: A lk 92 ülemine osa, tv 52 lõpetada ja vihikusse u ja o täht, paljundus lõpetada.
12 november 2014
Meie aabitsas on üks vallatu tegelane vares Vaak, kes täna rääkis õuduslugu. Lugesime seda lugu valges, hämaras ja päris pimedas. Seejärel uurisime erinevatest raamatutest, milliseid õudseid olevusi maailmas leidub (mõnede arvates). Lugesin ette laste kirjutatud õuduslugusid Heast Lapsest ning seejärel kirjutasid meie lapsed ise õuduslugu. Jõudsime veel öelda vastassõnu, teha tv lk 51. Kodus: A lk 90 lug (Õudne lugu), ktv 30-31, õ ja ö. Kunstis tegime loomamaski, reedel lõpetame.
11 november 2014
Tänasel aabitsalehel oli vana tuntud jutt vanamehest, kes metsa läks ja maja ehitas. Kuigi tänastele lastele see lugu nii tuttav ei olnudki. Rääkisime unelauludest, laulsin lastele paar laulu ja ühte kuulasime plaadilt. Et klassis väga uniseks ei läheks, siis järgmine lehekülg oli naljaluuletus. Lapsed joonistasid luuletuse järgi tahvlile pildi. Seejärel vaatasime Edgar Valteri joonistatud naljaraamatut. Viimasena õppisime o tähe kirjutamist. Matemaatika teema oli 17, 18 ja 19. Tuletasin meelde, kuidas me neid arve saame, mängisime toolimängu, kirjutasime vihikusse ülesande ja tegime tv lk 60-61. Viimases tunnis tegime maski, homme teeme edasi. Kodus: A lk 89, ktv 28-29, mat tv 61.
10 november 2014
Pildikesi isadepäeva tähistamisest.
Täna meil kahte esimest tundi ei olnud, sest käisime lasteaias marti jooksmas. Eesti keeles rääkisime sellest, mida loomad enne talve teevad- kes jääb magama, kes vahetab karva, kes kogub varusid. Lapsed said lisalugemiseks paljunduse, seal oli vaja küsimustele vastata. Siis tegime tv 50. Matemaatikas alustasime toolimänguga, täna oli vaja lahutada. Tegime tv lk 59 ja mängisime kabet. Kodus: A 87, ktv 27
Mardiskäik
07 november 2014
Tänane lugu oli põrsas Pambust, kelle isa tuli tagasi Pariisist. Jutustasin algul ise piltide järgi, siis proovisid lapsed jutustada. Siis tegime tv lk 49 ja värvisime paljundust, kus oli vaja leida täishäälikuid. Kolmanda tunni ajal oli meil külas noorsoopolitseinik, kes rääkis põhiliselt liiklusest, aga ka muudest probleemidest, mis võivad ette tulla. Viimase tunni ajal tegime kilekotikala. Kodus: A lk 58 jutustada piltide järgi, värvimisleht lõpetada.
06 november 2014
Novembrikuus on paar rahvakalendri tähtpäeva, täna rääkisime ühest- mardipäevast. Sellest, kuidas päev nime sai, mis sellel päeval tehakse ja kuidas mardisandid välja näevad. Lapsed lugesid vanast koduloo õpikust, mida anti martidele vanasti ja mida nüüd. Aabitsast lugesime kaks lehekülge, aga kodus jäi valida üks. Siis tegime tv lk 48. Matemaatikas sorteerisime arve ühekohalisteks ja kahekohalisteks, õppisime, kuidas saame arve 14, 14 ja 16, tegime tv lk 58 ja mängisime mardisandi lauamängu. Kodus: A lk 83, ktv 26.
Esmaspäeval läheme lasteaeda marti jooksma, seetõttu kaasa mõned vanad riided või kostüüm, näovärvid või mask. Ühesõnaga, et saaks ennast maskeerida. Arvestama peab sellega, et joped on ka seljas.
05 november 2014
Lõpuks ometi jõudis kätte üks oodatumaid lugusid- nimelt "Prigadi-pragadi"! Lugesime seda ridade kaupa ja paariviisi. Seejärel lugesin ette veel mõned tuntud rahvalaulud ja paar juttu kassist. Kassiteemaga jätkasime. Lapsed joonistasid kassi ja kirjutasid juurde, mida teavad.
Keskendusime mõtte kirjutamisele, vigadele praegu tähelepanu ei pööra. Algul oli nii, et mõni laps ütles, et ei oska midagi kirjutada, aga natukese aja pärast oli juba mitu mõtet kirjas.
Edasi kirjutasime etteütlemise järgi kolm lauset, õppisime, kuidas kirjutada abijoontega vihikusse ning viimasena harjutasime m tähe kirjutamist. Kunstis proovisime kassi voolida, kehalises tegime harjutusi muusika saatel. Kodus: A 81 pähe, ktv 24-25, m täht.
Keskendusime mõtte kirjutamisele, vigadele praegu tähelepanu ei pööra. Algul oli nii, et mõni laps ütles, et ei oska midagi kirjutada, aga natukese aja pärast oli juba mitu mõtet kirjas.
Edasi kirjutasime etteütlemise järgi kolm lauset, õppisime, kuidas kirjutada abijoontega vihikusse ning viimasena harjutasime m tähe kirjutamist. Kunstis proovisime kassi voolida, kehalises tegime harjutusi muusika saatel. Kodus: A 81 pähe, ktv 24-25, m täht.
04 november 2014
Täna lugesime mõistatusi, nii aabitsast lk 80, kui paberilt. Näitasin lastele selliseid pilte, kuhu oli joonistatud pildid mõistatustest nii nagu nad ütlevad- näiteks oligi hall kera, millel olid hambad. Lapsed pidid vastuse ära arvama. Siis tegid lapsed töölehe mõiststustest ja uurisime, millal kasutatakse küsimusi kes? ja mis? Viimasena õppisime p tähte kirjutama. Matemaatikas tegelesime arvudega 11, 12 ja 13. Kuna töövihikus oli juttu ajaloolastest, siis rääkisimegi pikemalt Maa ajaloost ja inimese arengust. Tv lk olid 56-57. Viimases tunnis tegime kutset. Kodus: A lk 80, ktv 22-23, p täht.
Tulge reedel kell 18.00 koolimajja kogu perega tähistama isadepäeva. Kaasa võib võtta natuke snäkki ja pudeliga juua. Selga sportlik riietus.
Tulge reedel kell 18.00 koolimajja kogu perega tähistama isadepäeva. Kaasa võib võtta natuke snäkki ja pudeliga juua. Selga sportlik riietus.
03 november 2014
Täna rääkisime sellest, et igal loomal on tavaliselt oma kindel toit. Aabitsas ajas Kata toidud segamini ja lapsed pidid ära parandama, mis kellele sobib. Edasi tegime kalavihikut, jõudsime teha kaks lehte. Teises tunnis lugesin laste soovil ette kaks muinasjuttu, mõlemates üheks tegelaseks kala- Ungari juttu Laisast Miskast ja Vene juttu kalamehest ja kalast. Seejärel pidid lapsed joonistama kuldkala ja kirjutama kolm soovi. Igatahes soovisid lapsed mõistlikumalt kui kalamehe naine. Viimaseks tööks jäi n tähe kirjutamine. Matemaatikas õppisime mõisteid üheline ja kümneline, tegime tv lk 54-55 ja mängisime kabet. Kodus: A lk 79, ktv 21.
Tellimine:
Postitused (Atom)